Kimyasal Peeling, bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması ile deri tabakalarında istenilen derinliğe kadar hasar oluşturmak, sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını hedefleyen uygulama ve rejenerasyon sırasında yara iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak çeşitli lezyonların tedavisini sağlamaktır.

Kimyasal Peeling Uygulama öncesi uygulama yapılacak olan bölge temizlenir. Daha sonra tüm yüze karbon sürülür ve 15 dakika beklenir. Böylece cilde karbon maddesi iyice temas eder. Kişinin cilt tipine ve ihtiyacına göre cihazın ayarlaları yapıldıktan sonra Kimyasal Peeling işlemine başlanır.

Q-Switched lazer atışları ile cilde sürülmüş olan karbon cildin alt tabakasında yakılır ve etkisi arttırılır. İşlem sırasında hafif bir yanma hissi oluşabilir. Seans aralıkları kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 2 haftadır. Toplamda 4-6 seans arası ideal görülmektedir.Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

PureBella Estetik ve Güzellik Merkezinde yapılan cilt bakımları, tedavi odaklı olup, alanında uzman estetisyenlerimiz tarafından profesyonelce uygulanmaktadır. Cilt bakımı hakkında daha fazla bilgi almak için uzman estetisyenlerimizle iletişime geçebilir veya bizleri arayıp bilgi alabilirsiniz.

Estetik ve Güzellik Merkezi için bizi arayınız veya formu doldurunuz !

BİZİ ARAYIN!