Dermapen tedavisinde, ciltte küçük mikro delikler oluşturmak için ince iğneli hassas bir alet kullanılır. Bu tedavi, görünür güneş hasarının, kırışıklıkların, pigmentasyonun, sivilce ve yara izlerinin azaltılmasına yardımcı olur. Dermapen tedavisinde, dermaroller tedavisine kıyasla çok daha az ağrı hissedilir.

Dermapen uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenir ve cilt iyice dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanmaktadır. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmalarını tetikler. İşlemden sonra yatıştırıcı bir peptid maskesi kişiye uygulanır. Dermapen işlemi yaklaşık olarak 30 ila 40 dakika sürer bu süre boyunca cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan kollajen ve elastin sentezinin sağlandığını ve kan dolaşımının arttırıldığından bahsedebiliriz.

KIRIŞIK GİDERME

Yaşlanmanın etkisiyle birlikte ciltte, çizgiler, kırışıklıklar, sarkma ve çökmeler başlar;  renk düzensizlikleri ile cilt yorgun, donuk bir görünüm almaya başlar. Dermapen uygulamaları ile yüzün yapısını gençleştirmek, kırışıklıklardan kurtulmak, cilde hacim vermek, daha parlak, canlı bir görünüme kavuşmak mümkün.

AKNE TEDAVİSİ

Akne izi tedavisinde dermapen tedavisi ile başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır. Dermapen ile akne tedavisinde cilt yüzeyinde oluşan bu küçük delikler ile ciltteki iyileşme mekanizması uyarılır ve önemli büyüme faktörleri ortama salınır. Bu büyüme faktörleri sayesinde cilt hasarı onarılır ve sivilce izleri tedavi edilir.

GÖZENEK SIKILAŞTIRMA

Cilt gözenekleri sıkılaştırma, bu uygulamanın tercih edilmesinde genel olarak kadın ve erkeklerin cilt gözeneklerinin genişlemesi nedeni ile görünümlerinden rahatsız olmalarıdır. Cilt gözeneklerinin belirgin hale gelmesi ile birlikte ciltte soluk ve yorgun bir görünüm oluşturmaktadır.Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak bedeninizin sağlığı ve güzelliği için önemli bir unsurdur. Cildinizin normal işlevini devam ettirebilmesi için cilt tipine uygun, ruhsatlı ürünlerle uygulama yapılmalıdır. Düzenli aralıklarla yapılan cilt bakımları ileri ki yaşlarda yaşanabilecek leke, kırışıklık, sarkma, akne gibi sorunların gecikmesini sağlayabilir ya da cilt problemlerinin oluşmasını engellenebilir.

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

PureBella Estetik ve Güzellik Merkezinde yapılan cilt bakımları, tedavi odaklı olup, alanında uzman estetisyenlerimiz tarafından profesyonelce uygulanmaktadır. Dermapen Uygulamamız hakkında daha fazla bilgi almak için uzman estetisyenlerimizle iletişime geçebilir veya bizleri arayıp bilgi alabilirsiniz.

Estetik ve Güzellik Merkezi için bizi arayınız veya formu doldurunuz !

BİZİ ARAYIN!