Soğuk lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale gelerek onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir.Yağ hücreleri soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide soğuk kaynaklı panikülit olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apoptoz) girerler. Merkezimizde kullandığımız cihaz ile karın, karın yan yağları, kalça, bacak, basen, bel, kol, diz üstü ve diz iç kısmı gibi lokal kilo probleminin olabileceği bölgeler tedavi edilebilmektedir.

Genellikle 1 seanslık uygulamanın yeterli olduğu Cryo Plus 1 uygulamalarında, birden çok bölge de kilo problemi var ise 2 ya da 3 seanslık uygulamalar gerekebilir. Seans aralıkları 6-8 haftadır. Kaç seansa ihtiyacınız olduğuna uzmanımız vücudunuzun yağ depoladığı alana bakarak ya da kaç bölgede bu uygulamaya ihtiyacınız olduğunu belirleyerek karar verecektir.Özellikle bel ve basen bölgesinde toplanan yağ dokusunun neden olduğu rahatsız edici görüntü sebebiyle milyonlarca kişinin dünya üzerinde başvurduğu birçok yöntem olsa da, bölgesel zayıflama için tek geçer yol yakın zamana kadar cerrahi müdahale isteyen Liposuction idi. Ancak artık günümüzde Cryolipolysis, yani Soğuk Lipoliz yöntemi ile cerrahi bir müdahale olmadan, ağrısız, ilaçsız ve tek seansta istenmeyen bölgelerdeki yağlardan kalıcı olarak kurtulmak mümkün.

Vücutta kemikli bölgeler hariç hemen her bölge için uygulanabilen yöntem sayesinde yağ tabakası kalınlığının %40’a kadar azaltılması ve 5 ile 13 santimetreye kadar da incelme sağlanması mümkün olabilmektedir. Özellikle kalça, bel, basen, sırt ve kollar gibi yoğun yağ dokusunun olduğu bölgelerde yapılan uygulamalarda çok ciddi sonuçlar alabilmek mümkündür.

Liposuction yöntemine karşı serin bir alternatiftir diyebiliriz.İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiç görülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir

PureBella Estetik ve Güzellik Merkezinde yapılan Cyro (Soğuk) Lipoliz Uygulamaları, zayıflama odaklı olup, alanında uzman estetisyenlerimiz tarafından profesyonelce uygulanmaktadır. Cyro (Soğuk) Lipoliz hakkında daha fazla bilgi almak için uzman estetisyenlerimizle iletişime geçebilir veya bizleri arayıp bilgi alabilirsiniz.

Estetik ve Güzellik Merkezi için bizi arayınız veya formu doldurunuz !

BİZİ ARAYIN!